اعضای شورای مرکزی انجمن
ساسان پرویزی (دبیر انجمن)( Telegram: telegram.me/Sasan_Parvizi )

نازنین فیاض منش

پارسا حدادیان

البرز آقائی

فائزه میرزائی

 

کانال تلگرام انجمن:

telegram.me/RCES_95مهران ذهابي نيا
دبیر

نازنين فياض منش
شورای مرکزی

زينب مرادي قيسوندي
شورای مرکزی

فروزنده السادات موسوي فاضل
شورای مرکزی

درتا الماسي
شورای مرکزیمهندسی کامپیوتر
دوشنبه , 02 دی 1398
ساسان پرويزي
برگزاری سمینار آشنایی با فناوری بلاکچین
این سمینار با هدف آشنایی دانشجویان با مفاهیم اولیه بلاک چین و ارز های دیجیتالی در تاریخ 2 دی ماه به مدت 2 ساعت با صرف پذیرایی برگزار گردید، که با استقبال پرشور دانشجویان همراه بود. در ابتدای سمینار بلاک چین از بعد فنی مورد بررسی قرار گرفته و مفهوم و تعریف کلی بلاک چین بیان گردید. سپس به زمینه های اقتصادی و بعد مالی آن نیز مورد بررسی قرار گرفت و در پایان نیز به معرفی و توضیح زبان برنامه نویسی solidity که برای توسعه بلاک چین بکار میرود پرداخته شد. ارائه دهندگان این سمینار سرکار خانم یسرا یوسفی نژاد دانشجوی ارشد مهندسی کامپیوتر، جناب آقای محمد رضا یزدانی دانشجوی کارشناسی مهندسی برق با سه سال سابقه در زمینه توسعه بلاک چین و جناب آقای امیر رضا ایرانی علیپور دانشجوی کارشناسی مهندسی کامپیوتر و دبیر انجمن ACM بودند. هزینه‌های سمینار: 12000 تومان پرینت پوستر. 50000 تومان طراحی پوستر. 313000 تومان پذیرایی. سمینار بصورت رایگان برگزار گردید.


مهندسی کامپیوتر
شنبه , 09 آذر 1398
ساسان پرويزي
برگزاری دوره آموزشی مقدماتی طراحی وب با Html/Css.
دوره مبانی طراحی وب با حضور مدرس مهندس علی صیفی در روزهای شنبه و سه شنبه در ساعت 11:30 الی 13:30 به مدت 4 هفته (9 آذر لغایت 5 دی ماه) در کلاس 102 دانشکده برق و کامپیوتر به کوشش انجمن علمی برگزار شد. در این دوره دانشجویان با مبانی html و css آشنا شدند و در پایان دوره قادر بودند که یک صفحه وب را با آموخته های خود طراحی کنند. ریز مباحث ارائه شده در هر جلسه به تفصیل در زیر آورده شده است: جلسه اول: آشنایی با مباحث پایه HTML توضیحات: معرفی محیط برنامه نویسی، مفاهیم پایه برنامه نویسی، ساختار HTML، لینک ها، displayها و... جلسه دوم: آشنایی با مباحث پایه CSS توضیحات: نحوه نوشتن کدهای CSS، اولویت بندی انتخابگرها، آشنایی با شبه کلاس و... جلسه سوم: عمیق شدن در مباحث HTML توضیحات: آشنایی با جداول، لیست ها، رسانه های صوتی و تصویری و بسیاری از تگ های مختلف HTML. جلسه چهارم: آشنایی با فرم های HTML توضیحات: آشنایی با input های مختلف و attribute های آن ها و سایر مواردی که برای طراحی فرم ها در HTML نیاز است. جلسه پنجم: مینی پروژه طراحی فرم توضیحات: طراحی یک فرم ورود به حساب کاربری با مطالب تدریس شده در جلسه چهارم جلسه ششم: راست چین کردن قالب های بوتسترپ توضیحات: معرفی وبسایت های مختلف برای دانلود کردن template های بوتسترپ و نحوه راست چین کردن آن ها. جلسه هفتم: بخش اول طراحی وبسایت (پروژه نهایی) توضیحات: طراحی یک وبسایت خبری و به کارگیری مباحث ارائه شده در جلسات گذشته جلسه هشتم: بخش دوم طراحی وبسایت (پروژه نهایی) از آنجایی که طراحی وبسایت کاری زمان بر است، در این جلسه به ادامه طراحی سایت جلسه قبل پرداخته شده. در نهایت در انتهای این جلسه خروجی هشت جلسه قبل قابل مشاهده است. لازم به ذکر است که هزینه ی دریافت شده برای این دوره از هر نفر000 /200 ریال بوده و تعداد 23 نفر در کلاس مذکور ثبت نام کرده اند. دستمزد مدرس: 23 نفر و هر نفر 000/200 ریال، مجموعاً 000/600/4 ریال. کارمزد استفاده از سایت ایوند جهت انجام ثبت نام: 380000 ریال.


مهندسی کامپیوتر
چهارشنبه , 13 آذر 1398
ساسان پرويزي
برگزاری دوره آموزشی (کارگاهی) نتورک+. (+Network)
دوره نتورک پلاس (+Network) ، توسط انجمن علمی مهندسی کامپیوتر دانشگاه رازی، به شرح زیر برگزار گردید: • بازه برگزاری دوره: 13/09/1398 لغایت 12/10/1398، روز های چهارشنبه ساعت 15:30-17:30 و پنج‌شنبه ساعت 9:00-13:00. به مدت 5 هفته و حجم 30 ساعت آموزشی. • مدرس دوره: جناب آقای مهندس سعید نادری. از کارمندان حوزه شبکه و آی‌تی دانشگاه رازی. • محل برگزاری: دانشگاه رازی، دانشکده برق و کامپیوتر. • تعداد شرکت کنندگان: 15 نفر. لازم به ذکر است علاقمندان به شرکت در این دوره، طبق پیش‌ثبت نام به عمل آمده، بیش از 30 نفر بودند. اما به‌دلیل کارگاهی بودن دوره و نیاز به انجام کارعملی، ثبت‌نام با ظرفیت محدود صورت گرفت. • هزینه ها 1. دستمزد مدرس: به ازای هر ساعت 20000 تومان و 30 ساعت تدریس، مجموعا 600000 تومان. 2. خرید بسته 100 تای سوکت cat6 DLink به مبلغ 72000 تومان. 3. هزینه ثبت‌نام: هر نفر، 40000 تومان. 4. کارمزد استفاده از سایت ایوند جهت انجام ثبت نام: 35000 تومان. • مباحث تدریس‌شده در دوره: 1. مفاهیم مقدماتی حوزه شبکه و موردنیاز این دوره. 2. آشنایی کلی با ساختار و عملکرد تجهیزات مورد استفاده در راه اندازی شبکه و مقایسه این تجهیزات با یکدیگر. 3. آموزش عملی راه‌اندازی سیستم اشتراک‌گذاری فایل (File sharing). 4. آموزشی عملی کنترل و دسترسی‌به منابع و تجهیزات شبکه از راه دور. 5. آموزشی عملی کابل‌کشی ساخت‌یافته. 6. آموزشی عملی سوکت‌زنی. 7. آشنایی با تجهیزات اکتیو (Active) و پسیو (Passive) شبکه. 8. آموزش های جانبی در خصوص کارایی، بهره‌وری و نیازسنجی در انتخاب تجهیزات، پیاده سازی شبکه و پشتیبانی شبکه پیاده‌سازی‌شده. • در پایان این دوره، شرکت‌کنندگان توانایی های زیر را کسب کردند: 1. مقایسه و دسته بندی انواع شبکه‌ها. 2. نیازسنجی و شناسایی تجهیزات موردنیاز شبکه. 3. پیاده‌سازی سیستم اشتراک‌گذاری فایل. 4. پیاده‌سازی شبکه‌های محلی و در ابعاد کوچک. 5. انجام کار عملی با تجهیزات شبکه. 6. انجام تنظیمات و کانفیگ‌های نرم‌افزاری شبکه. 7. خطایابی و پشتیبانی شبکه‌هایی در ابعاد کوچک. • در پایان این دوره، از شرک‌کنندگان آزمون عملی و تئوری به عمل آمد. • تصاویری از شرکت‌کنندگان و اعضای انجمن به همراه مدرس دوره.