حسنا خوش چهره وندرني
شورای مرکزی

ارمين اميريان
دبیر

سارا منصوري
شورای مرکزی

كوثر جانجان
شورای مرکزی

سارا تيربند
علی البدلمدیریت ورزشی
ﺳﻪشنبه , 06 آبان 1399
ارمين اميريان
وبینار تخصصی دانش افزایی فعالیت ورزشی مناسب در زمان کرونا با رویکرد تقویت سیستم ایمنی
با همت انجمن های علمی دانشحویی دانشکده علوم ورزشی وبینار تخصصی دانش افزایی فعالیت ورزشی مناسب در زمان کرونا با رویکرد تقویت سیستم ایمنی با مدرسی جناب آقای دکتر رستگار حسینی؛ عضو هیات علمی دانشکده علوم ورزشی دانشگاه رازی و مدرس رسمی طراحی تمرین و تغذیه ورزشی فدراسیون ورزش های همگانی در تاریخ6 آبان ماه به مدت دو ساعت با شرکت بیش از 105 نفر از دانشجویان , کارشناسان تربیت بدنی سراسر کشور برگزار گردید. که درباره ی اثرات ورزش و توصیه های تغذیه ای صحیح بر زندگی انسان ها خصوصا نوع رژیم غذایی افراد در دوران همه گیری کرونا و تقویت سیستم ایمنی بدن به ایراد سخن پرداختند؛ که از میان این نکات میتوان به : مصرف مواد مغذی و ویتامین ها (خصوصا ویتامین ها A D و C) استفاده از مایعات مصرف حبوبات و استفاده از سبزیجات و میوه جات خصوصا به رنگ زرد و نارنجی چرا که در جذب ویتامین A در بدن بسیار موثراند پرهیز از عادت های غذایی نادرست مانند مصرف فست فود و غذاهای پر چرب داشتن فعالیت بدنی و عدم بی تحرکی و اشاره کرد.


مدیریت ورزشی
شنبه , 03 آبان 1399
ارمين اميريان
کارگاه آموزشی صفر تا صد دوپینگ و مضرات آن
دانشگاه به عنوان یکی از متولیان اصلی امر آموزش و پژوهش، نقش مهم و بسزایی را در اطلاع رسانی صحیح به مردم ایفا می کند. در همین راستا؛ انجمن های علمی دانشجویی دانشکده علوم ورزشی دانشگاه رازی، وبینار علمی تخصصی را تحت عنوان " صفر تا صد دوپینگ و مضرات آن" با تدریس جناب آقای دکتر مصطفی اکبری (عضو هیات علمی دانشکده علوم ورزشی دانشگاه رازی و مدرس رسمی، پزشک اسبق تیم ملی کشتی و تیم ملی فوتبال جوانان جمهوری اسلامی ایران )، در تاریخ شنبه 3 آبان ماه 1399 ساعت 18.30، به مدت زمان یک ساعت و نیم در بستر فضای مجازی و با استفاده از پلتفرم اسکای روم برگزار نمود تا گامی در جهت سلامتی هرچه بیشتر جامعه برداشته باشد. در ابتدای این کارگاه؛ جناب آقای دکتر اکبری، راجع به دوپینگ واستقبال مردم از آن و نحوه ی گسترش آن در ایران و آمریکا و واکنش تندی که پیش آمد و در ادامه راجب فهرست مواد ممنوعه 2020 صحبت کردند ، راجع به قرص های که استرس را کاهش می دهد از جمله پرپرانول ....، درباره آنابویک هم صحبت کردند که باعث سرطانی شدن بدن می شود و باطرح سوالاتی بچه ها به چالش کشیده شدند و همینطور جایزه از طرف خودشان نیز برای کسی که پاسخ سوالات را به درستی ارسال کند در نظر گرفتند (نفر اول که صحیح جواب داده باشد). در ادامه نیز درباره دوپینگ در ورزش سرعتی و همینطور راجع به مواد محرک زا صحبت کردند . وبینار مذکور با استقبال بیش از 73 نفر شرکت کننده از استان ها و دانشگاه های مختلف کشور از جمله : رازی، دانشگاه گیلان ، آزاد اسلامی واحد کرمانشاه، کردستان، موسس آموزش عالی جهاد دانشگاهی کرمانشاه و همچنین رشته های مختلفی مانند : علوم ورزشی، جغرافیا، روانشناسی، حقوق،علوم ساسی ، علوم آزمایشگاهی، علم اطلاعات، مهندسی معماری، زبان و ادبیات عرب، دامپزشکی، شیمی، علوم سیاسی و ... همراه بود، و سوالاتی در قالب مسابقه مطرح کردند و باعث مشارکت دانشجویان در این کارگاه شد.


مدیریت ورزشی
ﺳﻪشنبه , 29 مهر 1399
ارمين اميريان
کارگاه آموزشی ایمنی تغذیه ورزش و کرونا
مدرس این کارگاه آموزشی جناب آقای دکتر رستگار حسینی؛ عضو هیات علمی دانشکده علوم ورزشی دانشگاه رازی و مدرس رسمی طراحی تمرین و تغذیه ورزشی فدراسیون ورزش های همگانی بودند که درباره ی اثرات ورزش و توصیه های تغذیه ای صحیح بر زندگی انسان ها خصوصا نوع رژیم غذایی افراد در دوران همه گیری کرونا و تقویت سیستم ایمنی بدن به ایراد سخن پرداختند؛ که از میان این نکات میتوان به : مصرف مواد مغذی و ویتامین ها (خصوصا ویتامین ها A D و C) استفاده از مایعات مصرف حبوبات و استفاده از سبزیجات و میوه جات خصوصا به رنگ زرد و نارنجی چرا که در جذب ویتامین A در بدن بسیار موثراند پرهیز از عادت های غذایی نادرست مانند مصرف فست فود و غذاهای پر چرب داشتن فعالیت بدنی و عدم بی تحرکی و .... اشاره کرد