انجمن علمی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی( زراعت و اصلاح نباتات سابق) در سال ۱۳۷۵ تاسیس شده است. انجمن  داری ۵ عضو اصلی شورای مرکزی (۳ دانشجوی دکتری و 2 دانشجوی کارشناسی) و داری حدود ۶۵ عضو فعال که با انجمن همکاری دارند می باشد.

از افتخارات انجمن علمی میتوان به کسب مقاوم سوم بخش پژوهشی جشنواره ملی حرکت سال ۸۹ و دو عنوان برگزیده بخش کارافرینی و مسابقه جشنواره نهم حرکت داخلی دانشگاه رازی در سال ۹۷ اشاره نمود‌.

همچنین میتوان اشاره نمود که دبیران سابق و فعلی انجمن علمی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی 4 سال (3 نفر) به عنوان دبیر دبیران انجمن های علمی دانشگاه رازی انتخاب شده اند.

مهمترین هدف انجمن علمی تولید و ژنتیک گیاهی آشنایی دانشجویان با ظرفیت های بخش کشاورزی و بویژه زراعت در جهت خوداشتغالی و کارآفرینی دانشجویان می باشد. همچنین، با توجه به اهداف نسل دوم انجمن های علمی، تمام تلاش انجمن برقراری ارتباط بین دانشجویان و محیط های کار خارج از دانشگاه جهت بهره مندی دانشجویان در زمان تحصیل و بعد از فارغ التحصیلی آنها می باشد.

در این راستا میتوان به برگزاری کارگاه های آموزشی (با تاکید بر برگزاری بخش عملی)، نشست های تخصصی با دعوت از مسئولین استانی، بازدیدهای علمی و همایش های کشاورزی اشاره نمود.

 ياسين نوروزي
دبیر

احسان رضائي
شورای مرکزی

عليرضا محمدي فاتحي
شورای مرکزی

سحر اميري
شورای مرکزی

ژاله زارعي احمدابادي
شورای مرکزیانجمن تولید و ژنتیک گیاهی
ﺳﻪشنبه , 22 مهر 1399
ياسين نوروزي
خرید هاست جهت فعال سازی سایت انجمن
با توجه به راه اندازی سایت اطلاع رسانی فعالیت های انجمن علمی تولید و ژنتیک گیاهی در مهرماه سال 1398 و نیاز به تمدید فعالیت سایت با موافقت معاونت فرهنگی اقدام به تمدید هاست و دامنه مورد نیاز سایت گردید. هدف از راه اندازی سایت انجمن علمی تولید و ژنتیک گیاهی اطلاع رسانی و ثبت نام کارگاه های آموزشی و سایر فعالیت های انجمن می باشد. همچنین، اعضای شورای مرکزی در راستی اهداف آموزشی انجمن و متناسب با نیاز جامعه هدف اقدام به تولید محتوای علمی و آموزشی می نماید.


انجمن تولید و ژنتیک گیاهی
چهارشنبه , 16 مهر 1399
ياسين نوروزي
نشست تخصصی نقش و اهمیت تولید بذر در جهش تولید
نسشت تخصصی نقش و اهمیت تولید بذر در جهش تولید از سلسله نشست های تخصصی همایش ملی فرهنگ جهادی و جهش تولید به همت انجمن علمی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی و با همکاری انجمن علمی کشاورزی و کارآفرینی و شاخه دانشجویی انجمن علمی بذر ایران با سخنرانی جناب آقای دکتر آیدین حمیدی دانشیار موسسه ثبت و گواهی نهال و بذر کرج و رئیس هیات مدیره انجمن علمی بذر ایران روز چهارشنبه مورخ 16 مهرماه از ساعت 10 الی 12 با حضور 180 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه ها، کارمندان جهاد کشاورزی، دانشجویان، اعضای نظام مهندسی کشاورزی، شرکت ها و کشاورزان فعال در بخش تولید بذر بصورت مجازی برگزار گردید. در ابتدای این نشست دکتر سید افشین صفوی معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به اهمیت و نقش تولید بذور اصلاح شده در افزایش عملکرد و جهش تولید گفت: طی سال زراعی جاری حدود ۳۸ هزار تن انواع بذور در شرکت های تولید کننده بذر کرمانشاه تولید شده و ۱۵ استان کشور متقاضی استفاده از این بذور هستند. در ادامه دکتر آیدین حمیدی سخنران این نشست بعد از معرفی انجمن علمی بذر ایران و ارائه گزارشی از فعالیت های این انجمن، ضمن بیان مقدمه ای بر شروع فعالیت های علمی و تجاری حوزه بذر در جهان به نقش و اهمیت تولید بذر در امنیت غذایی و اشتغالزایی اشاره نمود. ایشان در ادامه به میزان گردش مالی صنعت بذر در جهان و میزان واردات و صادارات بذر در طی سال های اخیر، چالش ها و فرصت های مربوط به این حوزه اشاره کردند. وی در ادامه به اقدامات و فعالیت های انجام شده در طی سالیان اخیر مبنی بر ثبت و گواهی ارقام بذور گیاهان زراعی مختلف و میزان تولید این بذور در کشور و استان اشاره نمودند و ظرفیت های موجود در کشور، بویژه استان کرمانشاه را جهت سرمایه گذاری معرفی کردند. در پایان نشست پنل پرسش و پاسخ برگزار گردید


انجمن تولید و ژنتیک گیاهی
جمعه , 11 مهر 1399
ياسين نوروزي
کارگاه آموزشی اصول کاشت، داشت و برداشت زعفران گلخانه ای به روش ایروپونیک (هواکشت)
به همت انجمن علمی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی کارگاه آموزشی اصول کاشت، داشت و برداشت زعفران گلخانه ای به روش ایروپونیک (هواکشت) در تاریخ های 9، 10 و 11 مهرماه بصورت تئوری و عملی با حضور 25 نفر از شرکت کنندگان به مدت 12 ساعت با تدریس جناب آقای یاسین نوروزی دانشجوی دکتری زراعت برگزار گردید. در بخش تئوری کارگاه به مقدمه کشت زعفران گلخانه ای، آماده سازی سالن کشت، آماده سازی پیازها جهت انتقال به گلخانه، کنترل دما و رطوبت داخل گلخانه، نحوه برداشت زعفران و انتقال مجدد پیازها اشاره شد. همچنین، شرکت کنندگان بصورت گروه های 3 نفره با رعایت پروتکل های بهداشتی با حضور در سالن کشت زعفران گلخانه ای که توسط انجمن علمی تولید و ژنتیک گیاهی واقع در آزمایشگاه مرکزی کشت گردیده است حضور یافتند و از نزدیک تمامی نکات ذکر شده در بخش تئوری را بصورت عملی نیز آموزش دیدند. یاسین نوروزی مدرس کارگاه و دبیر انجمن علمی تولید و ژنتیک گیاهی هدف از برگزاری این کارگاه را آموزش دانشجویان در جهت کارآفرینی و اشتغالزایی عنوان کرد. ایشان همچنین، بیان کردند در این طرح علاوه بر بحث آموزش دانشجویان، پیازهایی از 5 شهر مختلف (کرمانشاه، جوانرود، قاین، نیشابور و تربت حیدریه) از لحاظ خصوصیات کمی و کیفی مورد ارزیابی و مقایسه قرار گرفته است. در پایان این دوره از طرف معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه رازی گواهی حضور در کارگاه آموزشی اعطا گردید.


انجمن تولید و ژنتیک گیاهی
شنبه , 20 اردیبهشت 1399
ياسين نوروزي
مسابقه جدول و سرگرمی
به همت انجمن علمی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی با توجه به شرایط به وجود آمده تحت تاثیر ویروس کرونا جهت افزایش اطلاعات عمومی دانشجویان و پر کردن اوقات فراغت آنها دومین مسابقه جدول و سرگرمی از تاریخ 20 الی 31 اردیبهشت برگزار گردید. از میان افرادی که پاسخ جدول را به دبیرخانه مسابقه ارسال نموده بودند 60 نفر جدول را بطور کامل و صحیح پاسخ داده بودند. در پایان بین افرادی که پاسخ صحیح ارسال نموده بودند قرعه کشی انجام شد و به ده نفر جوایز نقدی 50 هزار تومانی اهدا گردید. اسامی برندگان مسابقه جدول و سرگرمی به شرح زیر اعلام میگردد‌. ۱. ساحل کماسی (مدیریت مالی) ۲. سارا کریمی (مهندسی منابع طبیعی) ۳‌. طاهره نامداری (بیوتکنولوژی کشاورزی) ۴. شکوفه اسماعیلی (آب و هواشناسی) ۵. رویا کوهی تویسرکانی (مهندسی عمران) ۶. زهرا سهرابی ( تولید و ژنتیک گیاهی) ۷. پریا فخری (گیاهپزشکی) ۸. نیلوفر امیدی (تولید و ژنتیک گیاهی) ۹. سپیده میرزایی (بیوتکنولوژی کشاورزی) ۱۰. مریم نوریه (اصلاح نباتات)


انجمن تولید و ژنتیک گیاهی
ﺳﻪشنبه , 19 آذر 1398
ياسين نوروزي
کارگاه آموزشی مقدماتی نرم افزار SAS و کاربرد آن در تجزیه طرح های کشاورزی
به همت انجمن علمی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی سومین کارگاه آموزش مقدماتی نرم افزار SAS و کاربرد آن در تهیه نقشه های کشاورزی با تدریس آقای یاسین نوروزی دانشجوی دکتری زراعت از تاریخ 19 الی 26 آذر ماه با حضور 13 نفر به مدت 12 ساعت در محل سایت کامپیوتر پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی برگزار گردید. مطالب تدریس شده در این دوره آموزشی شامل مقدمه ای بر طرح های آماری، مقدمه ای بر نرم افزار SAS ، نحوه وارد کردن داده ها در اکسل، آموزش برنامه نویسی طرح های آماری در نرم افزار SAS و آموزش تجزیه و تحلیل طرح های آماری بود.


انجمن تولید و ژنتیک گیاهی
پنجشنبه , 15 فروردین 1398
ياسين نوروزي
طراحی سایت انجمن علمی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی
سایت اطلاع رسانی فعالیت های علمی و فرهنگی انجمن علمی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی راه اندازی شد. یاسین نوروزی دبیر انجمن علمی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی هدف از راه اندازی این سایت را اطلاع رسانی و تسهیل ثبت نام دانشجویان و فراگیرانی که بصورت آزاد در فعالیت های انجمن علمی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی شرکت میکنند عنوان کرد. وی افزود در دنیای امروز اطلاع رسانی و تبلیغات در جهت جذب مخاطب از مهمترین بخش های هر فعالیتی محسوب میشود، که این امر به شکل های مختلفی انجام میشود. هرچند امروزه اطلاع رسانی و تبلیغات بیشتر در فضای شبکه های اجتماعی صورت می پذیرد، اما نمیتوان از بخش فعالیت های مجازی مبتنی بر بستر وب غافل شد. زیرا اطلاع رسانی های از این طریق علاوه بر درجه اعتبار بیشتر شرایط را برای ثبت نام و حضور در فعالیت های علمی و فرهنگی تسهیل می کند. ایشان در ادامه به تشریح بخش های مختلف سایت پرداختند. در سایت انجمن علمی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی دسترسی به منوهایی از قبیل معرفی انجمن علمی و گروه مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی، عضویت در انجمن، ثبت نام کارگاه های آموزشی، اخبار و اطلاعیه ها، فرم های آموزشی و دسترسی به لینک های مفید امکان پذیر می باشد. آقای نوروزی در پایان از مهندس هادی کیانی نژاد که از دانشجویان دکتری زراعت و عضو فعال انجمن علمی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی می باشند، جهت طراحی این سایت با حداقل هزینه ممکن تقدیر و تشکر کردند.


انجمن تولید و ژنتیک گیاهی
دوشنبه , 18 آذر 1398
ياسين نوروزي
کارگاه آموزشی طراحی سایت با وردپرس
کارگاه طراحی سایت با وردپرس در تاریخ 18/9/98 با حضور 15 نفر از دانشجویان به مدت 4 ساعت با تدریس آقای هادی کیانی نژاد دانشجوی دکتری اگروتکنولوژی توسط انجمن علمی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی در محل سایت کامپیوتر پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی برگزار گردید. در این کارگاه مباحثی شامل آشنایی با محیط cPanel ، ایجاد دیتابیس و دامنه برای نصب وردپرس، آشنایی با مدیریت محتوا در سیستم وردپرس، آموزش نصب و راه‌اندازی یک سیستم وردپرس، آموزش نصب وردپرس و نکات امنیتی، آشنایی با کارایی افزونه‌های کاربردی، مدیریت دسته و زیر دسته‌ها، قالب‌های وردپرس و چگونگی نصب و استفاده معرفی ووکارمرس و ایجاد فروشگاه در سایت، آشنایی با SEO و کسب رتبه در موتور جستجو به فراگیران حاضر در دوره آموزش داده شد. در پایان آقای کیانی نژاد ضمن اعلام راه های ارتباطی جهت رفع هر گونه اشکال به افراد شرکت کننده قول پشتیانی انلاین در طراحی سایت را دادند.


انجمن تولید و ژنتیک گیاهی
یکشنبه , 10 آذر 1398
ياسين نوروزي
نمایشگاه صنایع دستی و محصولات کشاورزی
به همت انجمن علمی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی و با همکاری دانشجویان فعال پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دومین نمایشگاه محصولات کشاورزی و صنایع دستی تولید شده توسط دانشجویان به مدت 4 روز از ساعت 9 الی 18، روزهای 10 الی 14 آذر در محل دانشکده ادبیات و علوم انسانی برگزار گردید. در این نمایشگاه محصولاتی شامل قارچ خوراکی، رب انار، زیتون، عسل، آویشن، انواع روغن های گیاهی، گل و گیاهان زینتی، چرم های دست دوز، تابلوهای زینتی و صنایع دستی با تخفیف 20 الی 50 درصد عرضه شد. هدف از برگزاری این نمایشگاه ارائه محصولات تولیدی دانشجویان و ایجاد انگیزه در جهت کارآفرینی و ریسک پذیری بود.


انجمن تولید و ژنتیک گیاهی
دوشنبه , 11 آذر 1398
ياسين نوروزي
کارگاه آموزشی اصول کاشت، داشت و برداشت زعفران
دوره ششم کارگاه آموزشی اصول کاشت، داشت و برداشت زعفران توسط انجمن علمی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی در تاریخی 11 الی 13 آذر ماه بصورت تئوری و عملی به مدت 12 ساعت با تدریس جناب آقای یاسین نوروزی دانشجوی دکتری زراعت در دانشکده علوم و مهندسی کشاورزی دانشگاه رازی برگزار گردید. در این کارگاه مطالبی شامل نحوه کاشت زعفران، آشنایی با نیازهای غذایی گیاه زعفران، مراحل برداشت زعفران، نگهداری و فرآوری زعفران، کشت زعفران در گلدان و کشت زعفران به روش آیروپونیک (هواکشت) به افراد شرکت کننده آموزش داده شد. در پایان کارگاه فراگیران ضمن بازدید از مزرعه زعفران انجمن علمی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی بصورت عملی با اصول علمی کاشت و نگهداری زعفران آشنا شدند.


انجمن تولید و ژنتیک گیاهی
شنبه , 11 آبان 1398
ياسين نوروزي
اموزش نرم افزار Gis و کاربرد آن در تهیه نقشه های کشاورزی و منابع طبیعی
به همت انجمن علمی-دانشجویی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی دومین کارگاه آموزش نرم افزار Gis و کاربرد آن در تهیه نقشه های کشاورزی و منابع طبیعی از تاریخ 11 آبان الی 13 آذر 98 به مدت 40 ساعت با حضور 20 نفر از دانشجویان با تدریس سرکار خانم ماندانا آژند دانشجوی دکتری زراعت در سایت کامپیوتر پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی برگزار گردید. در این کارگاه مباحثی شامل مبانی مقدماتی نقشه کشی، نصب نرم افزار Arc GIS، پیش نیازهای Arc GIS، مبانی GIS کاربردی، ARCObject مقدماتی آشنایی با نرم افزار Mapsource، تبدیل داده ها، تهیه نقشه های کشاورزی و منابع طبیعی به فراگیران آموزش داده شد.


انجمن تولید و ژنتیک گیاهی
یکشنبه , 03 آذر 1398
ياسين نوروزي
نمایشگاه محصولات باغی و صنایع دستی
با همکاری دانشجویان فعال انجمن علمی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی با هدف عرضه محصولات سالم کشاورزی و همچنین ایجاد انگیزه در جهت بازاریابی و کارآفرینی در بخش کشاورزی، نمایشگاه محصولات باغی و صنایع دستی به مدت سه روز از تاریخ 3 الی 5 آذر و از ساعت 9 صبح الی 18 عصر در سالن متراژ پردیس کشاورزی و منابع طبیعی برگزار گردید. محصولات ارائه شده در این نمایشگاه شامل زیتون، قارچ خوراکی، رب انار، عسل، گل و گیاهان زینتی و صنایع دستی بود. لازم به ذکر است محصولات عرضه شده در این نمایشگاه شامل حداقل 20 و حداکثر 40 درصد تخفیف بودند.


انجمن تولید و ژنتیک گیاهی
دوشنبه , 13 آبان 1398
ياسين نوروزي
کارگاه آموزشی نرم افزار EndNote و آشنایی با پایگاه های اطلاعاتی
به همت انجمن علمی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی کارگاه آموزشی نرم افزار EndNote و آشنایی با پایگاه های اطلاعاتی در تاریخ 13 و 20 آبان با تدریس جناب آقای دکتر علیرضا باقری عضو هیات علمی گروه مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی به مدت 4 ساعت با حضور 45 نفر از دانشجویان در سایت کامپیوتر پردیس کشاورزی و منابع طبیعی برگزار گردید. در این کارگاه مباحثی شامل آموزش رفرنس نویسی، ویرایش رفرس ها، اشنایی با پایگاه های علمی، اموزش جستجو در پایگاه های علمی، ایجاد بانک اطلاعاتی و.... به فراگیران آموزش داده شد.


انجمن تولید و ژنتیک گیاهی
دوشنبه , 22 مهر 1398
ياسين نوروزي
کارگاه آموزش تئوری و عملی پرورش قارچ دکمه ای
کارگاه پرورش قارچ دکمه ای با حضور 40 نفر از دانشجویان به مدت 20 ساعت از تاریخ 22 مهر الی 4 آذر ماه در محل سوله قارچ پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی بصورت تئوری و عملی با تدریس آقای مهندس علی فلاحی فارغ التحصیل رشته بیوتکنولوژی کشاورزی برگزار گردید. در جلسه اول مقدماتی بر شناخت قارچ دکمه ای به فراگیران آموزش داده شد. این کارگاه بصورت 4 جلسه تئوری و 6 جلسه عملی برگزار گردید. مباحثی که در ادامه کارگاه به آن اشاره شد شامل مراحل آماده سازی کمپوست، ضدعفونی سالن قارچ، نحوه قفسه بندی کمپوست ها، اضافه کردن خاک پوششی، برش دهی کمپوست، تنظیم دما و رطوبت در مراحل مختلف رشد، شوک دهی و ...بود. دانشجویان با حضور در محل سوله قارچ دانشکده کشاورزی تمامی مراحل ذکر شده در کلاس تئوری را بصورت عملی انجام داده و در جلسه آخر کارگاه با نحوه برداشت، بسته بندی و بازاریابی قارچ دکمه ای آشنا گردیدند. همچنین لازم به ذکر است با توافق انجام شده حدود 32 نفر از فراگیران با ثبت نام در پورتال سازمان فنی و حرفه ای جهت برگزاری آزمون و دریافت گواهی اقدام نمودند.


انجمن تولید و ژنتیک گیاهی
دوشنبه , 15 مهر 1398
ياسين نوروزي
برگزاری اولین دوره انتخابات شاخه دانشجویی انجمن علمی بذر ایران
اولین دوره انتخابات شاخه دانشجویی انجمن علمی بذر ایران در تاریخ 15/7/1398 راس ساعت 10 صبح در سالن سمینار شماره 1 پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی با حضور جناب آقای دکتر دانیال کهریزی نایب رئیس هیات مدیره انجمن علمی بذر ایران و اعضای دانشجویی انجمن برگزار گردید. در ابتدای این جلسه آقای یاسین نوروزی دبیر انجمن علمی تولید و ژنتیک گیاهی دانشگاه رازی که به عنوان میزبان شاخه دانشجویی انجمن علمی بذر ایران از سوی هیات مدیره اصلی انجمن علمی بذر ایران انتخاب شده اند، ضمن خوش آمدگویی به میهمانان و اعضای دانشجویی حاضر در جلسه، به اهمیت تشکیل شاخه دانشجویی انجمن علمی بذر ایران، چالش ها و فرصت های پیش رو صنعت تولید بذر در کشور پرداختند. ایشان همچنین، اهداف تشکیل شاخه دانشجویی انجمن علمی بذر ایران را به شرح زیر بیان نمودند. 1) گردآوری و انعکاس نیازها، علایق و انتظارات دانشجویان و تازه فارغ التحصیلان رشته های زراعت و اصلاح نباتات ( و رشته های مرتبط) به اعضای هیأت مدیره انجمن 2) ايجاد و تحكيم روابط علمي و تحقيقاتي و معرفی فرصت های آموزشی، پژوهشی و کاربردی متناسب با نیازها و علایق دانشجویان و تشکل های دانشجویی 3) ایجاد و تحکیم روابط علمی و تحقیقاتی بین دانشجویان ایران با دانشجویان و اساتید سایر کشورها در جهت نشر یافته های مرتبط با تولید بذور 4) ارائه خدمات آموزشي _ پژوهشي مرتبط در جهت توانمندسازی دانشجویان و فراهم نمودن حمایت ها و راهنمایی های لازم برای پژوهشگران دانشجو 5) طراحی، برنامه ریزی و اجرای سخنرانی ها، کارگاه ها، کنفرانس ها وگردهمايي‌هاي علمي دانشجویی 6) فعالیت های نوشتاری متناسب با نیازها و علایق دانشجویان برای سایت و مجله های انجمن سپس، اعضای دانشجویی کاندید حاضر در جلسه برنامه های خود را جهت ورود به جمع 9 نفر اصلی هیات مدیره بیان نمودند. در پایان با مشخص شدن 9 نفر عضو اصلی هیات مدیره و بازرس، با رای گیری بین اعضای هیات مدیره، رئیس و نایب رئیس شاخه دانشجویی انجمن علمی بذر ایران مشخص و نتایج انتخابات به شرع زیر اعلام گردید. ۱- یاسین نوروزی (دانشجوی دکتری فیزیولوژی گیاهان زراعی دانشگاه رازی_رئیس هیات مدیره) ۲- جمیل نوخاصی (دانشجوی دکتری ژنتیک مولکولی دانشگاه رازی) ۳- میثم قاسمی (دانشجوی دکتری باغبانی دانشگاه محقق اردبیلی) ۴- هادی کیانی نژاد (دانشجوی دکتری اکولوژی گیاهان زراعی دانشگاه رازی) ۵- ماندانا آژند (دانشجوی دکتری فیزیولوژی گیاهان زراعی دانشگاه رازی) ۶- رامین پیری (دانشجوی دکتری علوم و تکنولوژی بذر دانشگاه تهران-نایب رئیس) ۷- میلاد همتی (دانشجوی دکتری اگروتکنولوژی، شاهد تهران) ۸- زهرا رادمنش (دانشجوی دکتری اگروتکنولوژی، دانشگاه زنجان) ۹- علی جمالی (دانشجوی دکتری علوم و تکنولوژی بذر دانشگاه تهران) آرش مامدی (دانشجوی دکتری علوم و تکنولوژی بذر دانشگاه تهران_بازرس)